Aktuality - SLUŽBA PRO OBČANY - DAŇ Z NEMOVITOSTI

Město Kostelec na Hané, ve spolupráci s finančním úřadem v Prostějově, zajistilo dočasnou službu pro občany spočívající v možnosti vyplnit formulář k dani z nemovitých věcí přímo na městském úřadě v Kostelci na Hané, který následně zajistí podání formuláře na finanční úřad v Prostějově.

Počátkem prosince byla v Kostelci na Hané dokončena digitalizace katastrálního operátu. Toto mimo jiné znamená, že každý majitel nemovitosti v Kostelci na Hané bude muset podat nové (aktualizované) daňové přiznání z daně z nemovitých věcí.

Město Kostelec na Hané, ve spolupráci s finančním úřadem v Prostějově, proto zajistilo dočasnou službu pro občany spočívající v možnosti vyplnit formulář k dani z nemovitých věcí přímo na městském úřadě v Kostelci na Hané, který následně zajistí podání formuláře na finanční úřad v Prostějově.

Tato služba je určena převážně pro občany zdravotně znevýhodněné a občany důchodového věku, kterým by mohl dělat problém vyřídit tuto záležitost přímo v sídle finančního úřadu či elektronickou cestou.

Formulář k dani z nemovitých věcí bude možné na městském úřadě vyplňovat vždy v úřední dny (v pondělí a ve středu), a to od pondělí 19.12.2022 do středy 25.1.2023. Formuláře budou k dispozici v 1. patře městského úřadu v prostoru před podatelnou, kde bude k dispozici i vzor pro vyplnění.

Pokyny k vyplnění formuláře ke stažení také zde:

Pokyny k vyplnění formuláře (13.96 kB)

Kostelec leták OO.docx

Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 13,96 kB